Wielki sukces naszych uczniów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie laureatami ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego:

„Projekt modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności”.

Uczniowie z Sokołowa swoją przygodę z ekonomią rozpoczęli w okresie ferii zimowych.  Ferie z ekonomią to projekt edukacyjny realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, do którego przystąpiła Gmina Koło.  Uczniowie w I etapie projektu pracowali w szkole, poznawali podstawowe zagadnienia ekonomiczne, zawarte w trzech modułach: Moje przedsiębiorstwo, Moje finanse, Moja firma.  Młodzież odwiedziła  Ludowy Bank Spółdzielczy w Kole,  firmę  produkcyjną Andre Abrasive Articles, oraz firmę usługową kawiarnię” Fantazja”.  Ferie skończyły się, ale nie przygoda z ekonomią. Po przystąpieniu do II etapu projektu, przez następne dwa miesiące, nasza młodzież pracowała , nad tworzeniem modelu biznesowego przedsięwzięcia w lokalnej społeczności. Proces przygotowania prac był niezwykle trudny z uwagi na pandemię koronawirusa .  Prace z uczniami prowadzone były zdalnie, ale udało się opracować pracę konkursową, w której uczniowie zaprezentowali swój oryginalny pomysł na biznes.  Komisja oceniała zgodność pracy z wymogami formalnymi, pomysłowość, wartość merytoryczną oraz wykonanie pracy. Zgodnie z zasadami konkursu z wszystkich prac nadesłanych z całej Polski, Komisja Konkursowa złożona z organizatora, przedstawicieli uczelni ekonomicznych i przedsiębiorców wyłoniła pięć najlepszych prac. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie SP w Sokołowie z projektem pt. „Cafeteka”. Co oznacza Cafeteka?  To miejsce magiczne, do którego zaglądają mieszkańcy naszej gminy, aby odetchnąć od zgiełku dnia codziennego, to relaks, a jednocześnie realizacja pasji, poczucie przynależności, uznanie i samorealizacja. Szczegółów  biznesplanu nie zdradzamy . Młodzieży serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w  trzecim etapie – konkursie wiedzy ekonomicznej.