Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie to kameralna placówka oświatowa. Uczniowie w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc i życzliwość nauczycieli.

Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, pracownią komputerową, biblioteką, świetlicą szkolną, salą gimnastyczną oraz salką lustrzaną do ćwiczeń. Mamy nowoczesne pomoce dydaktyczne i multimedia. Oprócz boiska szkolnego jest też teren zielony z siłownią i grillem.

W naszej szkole panuje atmosfera  przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Dokładamy starań, aby każdy uczeń czuł się pewnie i bezpiecznie. Zapewniamy uczniom wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości. Tworzymy środowisko przyjazne uczeniu się poprzez rozwijanie kreatywności, odpowiedzialności i umiejętności korzystania ze zdobytej wiedzy. Organizujemy wycieczki, częste wyjazdy do kina i teatru.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Osiągamy dobre wyniki w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Aktywnie działa samorząd uczniowski, Szkolny Klub   Wolontariatu. Mamy dobry kontakt z rodzicami, a także bogaty kalendarz imprez szkolnych.

Możemy poszczycić się wieloma sukcesami dydaktyczno-wychowawczymi i organizacyjnymi.

Uczniowie mają wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych i są dobrze przygotowani do kontynuowania nauki w szkołach średnich.

Nasza szkoła to miła atmosfera, fachowa opieka i rozwój poprzez naukę i zabawę.