Jesteś tutaj:

Historia

Historia szkoły rozpoczęła się w 1937 roku. Pan Pecyna, mieszkaniec Lipich Gór, udostępnił część swojego domu na nowo powstającą szkołę podstawową.

Z momentem wybuchu II wojny światowej szkoła przerwała swą działalność. Funkcjonowanie szkoły zostało wznowione w 1945 roku. Nauczanie trwało do 1947 roku. Koniecznością stało się wybudowanie nowego budynku szkolnego. W latach 1948 – 49 zaczęto realizować plany. Działkę i materiały na tę inwestycję przekazali państwo Dębińscy. Budynek został wybudowany w czynie społecznym przez mieszkańców wsi. Po wielu latach nastąpiło przeniesienie szkoły do innego budynku. W opustoszałym miejscu utworzono przedszkole, a później sklep. Obecnie budynek został sprzedany. Szkoła, do której obecnie uczęszczają uczniowie, powstała w 1964 roku. Nie wyglądała ona tak okazale jak dziś. Początkowo był to parterowy budynek z mieszkaniami dla nauczycieli. W 1985 roku w szkole dokonano remontu dobudowując piętro i kotłownię. W późniejszych latach podjęto decyzję o budowie sali gimnastycznej. Uroczyste przekazanie sali do użytku odbyło się w 1997 roku.Od 1999 roku w budynku szkoły funkcjonuje gimnazjum.

Od września 2017 placówka funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej.