DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY DO LICHENIA

Od wielu lat,we wrześniu, nasi uczniowie brali udział w pielgrzymce do Lichenia. Również w tym roku, 27 września, uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy VIII wybrali się na pielgrzymkę przed cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej. W tegorocznym wyjeździe towarzyszyli nam również uczniowie klasy VIII z zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie.

Uczniowie powierzyli Maryi zakończenie kolejnego etapu w szkole, modlili się o powodzenie na egzaminach i natchnienie przy wyborze dalszej drogi edukacji. Był czas na śpiewy i tańce przygotowane przez ewangelizacyjny ośrodek z Lichenia. Młodzież miała też czas i okazję do udziału w nabożeństwie pokutnym i sakramencie pojednania.

Kulminacyjnym punktem spotkania sześciotysięcznej grupy młodych ludzi była msza święta w bazylice licheńskiej sprawowana pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Homilię do młodych skierował ksiądz Rafał Krauze, który zachęcił, by poznawać wciąż Boga i być otwartym na Jego przesłanie i miłość. Msza święta zakończyła się podniosłym aktem zawierzenia Maryi codziennych spraw i przyszłych wyborów młodzieży.

Całe spotkanie natomiast zakończyło się wspólnym posiłkiem przy dzwonnicach.

Organizatorem wyjazdu i duchowym przewodnikiem był nasz katecheta, ksiądz Marcin Sadownik, opiekunami były panie: Karina Grajek, Małgorzata Hałaj oraz pan Maciej Krygier.