Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa połączony z jakże wyczekiwanym przez nas wszystkich Dniem Wiosny. Celem obchodów tego Święta było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną. Uczniowie brali udział w prezentacji, dyskusjach oraz zapoznali się z wieloma sławnymi artystami, którzy osiągnęli ogromne sukcesy pomimo swojej wyjątkowości. Dla przedszkolaków przygotowaliśmy również bajkę edukacyjną, która wzbudziła niesamowite zainteresowanie. Hasłami przewodnimi dzisiejszego dnia były: wyrozumiałość, tolerancja oraz szacunek - bo przecież wszyscy jesteśmy TACY SAMI. Zorganizowany został również konkurs - SKARPECIAKI CUDAKi, w którym dzieci bardzo chętnie wzięły udział - za co otrzymały dyplomy. Za najlepsze skarpetkowe pacynki wręczone zostały również nagrody rzeczowe.

W oddziale przedszkolnym wygrani to:

Maja Podolska - miejsce I                                                                                                                                                                                                                                             Szymon Kierzkowski - miejsce II                                                                                                                                                                                                                                       Oskar Szafoni - miejsce III.

W szkole natomiast: J

Co więcej - nasza szkoła dołączyła również do akcji charytatywnej zorganizowanej przez publiczne przedszkole „Familijna Rosocha”. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dzięki nim udało nam się uzbierać ogromny karton kolorowych skarpetek dla dzieci z domu dziecka w Łodzi. Kochani rodzice oraz drodzy uczniowie - jesteście wielcy. Pokazaliście jak ogromne są Wasze serduszka za co serdecznie Wam dziękujemy.