Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy DEN, dawniej zwany Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracowników oświaty. W tym roku święto wypada w niedzielę, dlatego w naszej szkole uczciliśmy tę okoliczność już w piątek, aby cały weekend wspominać – a było co wspominać. Uroczystość rozpoczęła pani dyr. Iwona Niewiadomska, wręczając nagrody zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły, następnie na scenę wkroczyli konferansjerzy, którzy niczym przewodnicy poprowadzili nas ku szkolnej przygodzie z lekkim przymrużeniem oka. Na scenie pojawili się nasi uczniowie, którzy zagrali nie tylko samych siebie, ale wcielili się też w role swoich ulubionych nauczycieli. Chórek zaśpiewał nam okolicznościowe piosenki na melodię znanych przebojów, a do łez, ale ze śmiechu oczywiście, doprowadził nas kabaret, udzielając nam lekcji historii i przypominając okoliczności przyjęcia chrztu przez państwo polskie. Wnioski są oczywiste: mamy zdolną, utalentowaną i kreatywną młodzież. Za cały trud, włożony w przygotowanie akademii, pięknie dziękujemy i gratulujemy rodzicom, że mają takie fajne dzieci, bo szkołę i edukację tworzymy wszyscy i wspólnie.